Wydarzenia

Koncert noworoczny dla seniorów w Dziennym Domu "Senior-WIGOR w dąbrowie Górniczej

19 stycznia 2016 w Dziennym Domu "Senior-WIGOR" w Dąbrowie Górniczej Filia NR 2 przy ulucy Jaworowej 4a odbył sie specjalnie przygotowany dla seniorów przez uczniów z Zespołu Szkół Muzycznych im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej instrumentalny Koncert Noworoczny.


Seniorzy z Dziennego Domu "Senior-WIGOR" w Dąbrowie Górniczej aktywnie kolędują

19 stycznia 2016 seniorzy Dziennego Domu "Senior-WIGOR"w Dąbrowie Górniczej kolędowali w kościele św. Antoniego z Padwy w Dąbrowie Górniczej - Gołonogu.
Nie zabrakło też czasu na zwiedzanie zabytkowego kościoła, którego historia rozpoczeła sie od wybudowania świątyni w latach 1675 - 1678 dzięki fundacji biskupa krakowskiego Andrzeja Trzebnickiego. Pierwotnie wybudowana w stylu romańskim, wielokrotnie przebudowywana otrzymała cechy budowli renesansowych. Seniorzy ogladali kaplice świętych, dekoracje malarskie ścian, sklepień, wyposażenie.


Seniorzy Dziennego Domu „Senior - WIGOR" w Dąbrowie Górniczej aktywnie uczestniczą w imprezach kulturalnych w mieście.

 

W dniu 12.12.2015 r. nasi seniorzy brali dział w Koncercie „Wygrajmy razem mimo wszystko" w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej, organizowanym przez fundację „Wygrajmy Razem" z Dąbrowy Górniczej z inicjatywy Pani Karoliny Żelichowskiej i Pana Łukasza Barucha. Współorganizatorami imprezy byli PKZ oraz już po raz trzeci fundacja

„Mimo wszystko" Anny Dymnej.
Seniorzy wysłuchali wiele popularnych przebojów muzyki rozrywkowej i chętnie włączali się do wspólnego śpiewania i zabawy. Imprezę prowadziła znana prezenterka telewizyjna Paulina Chylewska, a artystom akompaniowała Miejska Orkiestra Dęta w Dąbrowie Górniczej.

Niesamowitym przeżyciem kulturalnym okazało się przedstawienie uczestników WTZ „Otwarte Serca" pt." Królowa Śniegu".

 

 

21.12.2015 r. Seniorzy w Dziennym Domu „Senior - WIGOR" w Dąbrowie Górniczej gościli najmłodsze pokolenie - dzieci ze Żłobka Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.

Dzieci zaśpiewały kolędy oraz wręczyły własnoręcznie, pięknie wykonane bożonarodzeniowe bombeczki. Seniorzy z wielkim wzruszeniem i entuzjazmem reagowali na występ, nagradzając dzieci brawami i przyłączali  się do kolędowania. Wizyta była zarówno dla dzieci, jak dla seniorów wielkim, niezapomnianym wydarzeniem.

 

 

18.12.2015 r. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Dąbrowie Górniczej z kolędą w Dziennym Domu „Senior - WIGOR" w Dąbrowie Górniczej.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego narodzenia uczniowie zaprezentowali piękny, świąteczny program artystyczny, który wprowadził wszystkich w niezwykły klimat. Było wspólne kolędowanie i życzenia

 

 

 

Integracja międzypokoleniowa - Seniorzy z Dziennego Domu „Senior - WIGOR" w Dąbrowie Górniczej z wizytą w Szkole Podstawowej nr 8 w Dąbrowie Górniczej.

Na zaproszenie uczniów Szkoły Podstawowa nr 8 w Dąbrowie Górniczej w dniu 18.12.2015 r. seniorzy Dziennego Domu „Senior - WIGOR" uczestniczyli w przedstawieniu jasełek „Broda Heroda". Przedstawienie było wyjątkowe, uczniowie z wielkim talentem aktorskim i niezwykłym zaangażowaniem odgrywali swoje role. Podczas jasełek seniorzy nie kryli wzruszenia, włączali się do kolędowania.

 

 

W Dziennym Domu „Senior - „WIGOR" w Dąbrowie Górniczej dniu 22 grudnia 2015 roku odbyło się uroczyste Spotkanie Wigilijne, w którym uczestniczyli seniorzy Dziennego Domu oraz zaproszeni goście: Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Agata Róg, Radni Rady Miejskiej Dąbrowy Górniczej Pan Kamil Dybich, Pan Edward Bober oraz Ks. Proboszcz Andrzej Gliszta z zaprzyjaźnionej Parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego.

Gości powitała Dyrektor Dziennego Domu „Senior - WIGOR" Edyta Kapuścik a Ks. Proboszcz Andrzej Gliszta wprowadził wszystkich w uroczysty, świąteczny nastrój. Były życzenia, łamanie się opłatkiem i dużo wzruszeń.

Uroczystość umilił koncert kolęd, przygotowany specjalnie na tą okazję przez uczniów ze Szkoły Muzycznej w Dąbrowie Górniczej.

 

 

 

Święty Mikołaj w Dziennym Domu „Senior - WIGOR" w Dąbrowie Górniczej.

Jak na grudzień przystało, św. Mikołaj odwiedza wszystkich z wielkim worem niespodzianek. Zawitał również do Dziennego Domu „Senior - WIGOR" w Dąbrowie Górniczej.

 

 

Seniorzy Dziennego Domu „Senior - WIGOR" w Dąbrowie Górniczej

w akcji - zdobywają trofea na Paraspartakiadzie Śląska i Zagłębia

 

26 listopada 2015 r. w Hali Widowiskowo - Sportowej Centrum w Dąbrowie Górniczej odbyła się XVI Paraspartakiada Śląska i Zagłębia.

Drużyny m.in. z Będzina, Czeladzi, Sosnowca, Cieszyna, Gliwic, Zabrza, Mysłowic, Katowic, Częstochowy, Jaworzna, Chrzanowa, Bytomia, Tarnowskich Gór oraz oczywiście z Dąbrowy Górniczej w zdrowej, sportowej rywalizacji zmagały się z torem przeszkód, rzutami do kosza, rzutami do tarczy i wieloma innymi konkurencjami.

Oczywiście swoją reprezentację zgłosili też uczestnicy Dziennego Domu „Senior - WIGOR" w Dąbrowie Górniczej.

 

 

 

Wszyscy uczestnicy otrzymali od Pana Zbigniewa Podrazy Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej medale.

W naszej drużynie była najstarsza uczestniczka Paraspartakiady, Pani, która liczy sobie 80 lat.

 

 

Nasi sportowcy z Paraspartakiady wrócili zadowoleni z trzema pucharami mistrzów, zdobyli dwa pierwsze miejsca i jedno drugie.

 

 

 

 

 

 

 

 


Dodatkową atrakcją był udział w imprezie koszykarzy MKS Dąbrowa Górnicza.

Paraspartakiada odbyła się pod patronatem ks. Grzegorza Kaszaka biskupa sosnowieckiego,

Stanisława Fabera Śląskiego Kuratora Oświaty, Zbigniewa Podrazy Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej, a dofinansowana z funduszu PFRON i Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.

 

 

 

W Dąbrowie Górniczej ruszył projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach realizowanego Programu Wieloletniego „Senior-WIGOR" na lata 2015-2020.


Celem Programu „Senior-WIGOR" jest przede wszystkim:

poprawa jakości życia seniorów,

zapewnienie seniorom wsparcia oraz pomocy adekwatnej do potrzeb i możliwości wynikających z wieku i stanu zdrowia, w tym wsparcia specjalistycznego,

integracja społeczna środowiska seniorów, w tym rozwój działań samopomocowych,

zwiększenie zaangażowania seniorów w życie społeczności lokalnych.

 

Dzienny Dom „Senior-WIGOR" w Dąbrowie Górniczej zaprasza Seniorów, mieszkańców Naszego miasta, którzy w gronie rówieśników, w przyjaznej atmosferze chcą aktywnie, zdrowo i przyjemnie spędzić wolny czas.

Działalność bieżąca Dziennego Domu „Senior-WIGOR" w Dąbrowie Górniczej polega na udzielaniu pomocy w czynnościach dnia codziennego oraz świadczeniu usług wspomagających, dostosowanych do potrzeb seniorów poprzez:

 • zapewnienie dwóch posiłków dziennie - śniadania i gorącego obiadu,

 • świadczenie usług opiekuńczych,

 • zapewnienie dostępu do urządzeń i środków ułatwiających dbanie o higienę osobistą,

 • poradnictwo socjalne oraz pomoc w załatwianiu spraw osobistych i urzędowych,

 • działania prozdrowotne realizowane przez pielęgniarkę,

 • aktywizację ruchową i zajęcia sportowo - rekreacyjne prowadzone przez fizjoterapeutę,

 • szeroko ujmowaną edukację,

 • zajęcia kulturalno - oświatowe,


 • terapię zajęciową,

 • treningi umiejętności społecznych i usprawniające procesy intelektualne,

 • aktywizację społeczną oraz integrację pokoleniową i międzypokoleniową,

 • angażowanie w działania samopomocowe i rozwój samorządności.

Dzienny Dom „Senior-WIGOR" zapewnia 8-godzinny czas pobytu, w dniach od poniedziałku do piątku, od godziny 7.00 w:

w siedzibie przy ul. Morcinka 15,

w Filii nr 1 przy ul. Korczaka 9a,

w Filii nr 2 przy ul. Jaworowej 4a.

Osoby samotne, mające trudność w samodzielnym poruszaniu się mają możliwość skorzystania z przewozu.

Rekrutacja nadal otwarta.

 

Szczegółowe informacje można uzyskać w godzinach 7.00 do 15.00:

Dzienny Dom „Senior - WIGOR" w Dąbrowie Górniczej

ul. Morcinka 15, tel. (32) 264 70 33

Filia nr 1 ul. Korczaka 9a, tel. (32) 262 31 48

Filia nr 2 ul. Jaworowa 4a, tel. (32) 262 19 93

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbrowie Górniczej ul. Al. Józefa Piłsudskiego 2,

tel. (32) 262 40 40; (32) 262 25 28

 

 

Serdecznie zapraszamy !!!

 

Edyta Kapuścik

Dyrektor Dziennego Domu „Senior - WIGOR"

w Dąbrowie Górniczej

 

 

Inauguracja działalności Dziennego Domu „Senior - WIGOR"

w Dąbrowie Górniczej

 

20 października 2015 roku podczas sesji plenarnej I Dąbrowskiej Konferencji Senioralnej zorganizowanej z inicjatywy Rady Seniorów Miasta Dąbrowa Górnicza w Pałacu Kultury Zagłębia, z okazji obchodów Europejskiego Dnia Seniora, odbyła się inauguracja działalności Dziennego Domu „Senior - WIGOR" w Dąbrowie Górniczej w ramach realizacji Programu Wieloletniego „Senior-WIGOR" na lata 2015-2020, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Wtedy to, Dyrektor Dziennego Domu „Senior - WIGOR" Edyta Kapuścik zaprezentowała ofertę działań skierowaną do seniorów, mieszkańcom miasta i przedstawicielom środowisk senioralnych.

Po raz pierwszy też, pod szyldem Dziennego Domu „Senior - WIGOR" odbyła się prezentacja prac rękodzielniczych i fotografii pt.„Cztery pory roku w obiektywie seniora", wykonanych przez seniorów w ramach terapii zajęciowej.

 

 

Dzienny Dom „Senior - WIGOR" w Dąbrowie Górniczej

aktywnie działa

 

W ramach realizacji Programu Wieloletniego „Senior-WIGOR" na lata 2015-2020 dofinansowanego ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, w siedzibie Dziennego Domu „Senior - WIGOR" w Dąbrowie Górniczej przy ul. Morcinka 15, trwają prace adaptacyjne pomieszczeń, celem przystosowania do profilu działalności.

Już niedługo, bo w grudniu, dąbrowscy seniorzy w siedzibie Dziennego Domu przy ul. Morcinka 15, będą mogli korzystać z pozbawionych barier funkcjonalnych toalet i łazienek, rozwijać swoje zainteresowania w nowo powstałej pracowni terapii zajęciowej i poprawiać swoją kondycję fizyczną w sali aktywności ruchowej pod czujnym okiem fizjoterapeuty. Prace adaptacyjne obejmują też pomieszczenie szatni i gabinet pielęgniarki.

 

Bez zmian funkcjonują filie Dziennego Domu „Senior - WIGOR" w Dąbrowie Górniczej:

Filia nr 1 ul. Korczaka 9a (dzielnica Reden),

Filia nr 2 ul. Jaworowa 4a (dzielnica Mydlice).

 

Seniorzy aktywnie korzystają z proponowanej oferty usług. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się edukacja i profilaktyka zdrowotna prowadzona przez pielęgniarkę, zajęcia ruchowe, poprawiające kondycję i sprawność fizyczną, prowadzone przez fizjoterapeutę oraz treningi usprawniające pamięć.

W ramach terapii zajęciowej Panie preferują robótki ręczne, z kolei Panowie majsterkowanie. Dużym powodzeniem cieszą się kółka zainteresowań: historyczne, muzyczne, literackie, podróżnicze, mody i urody, motoryzacyjne, komputerowe, zajęcia z biblioterapii i kącik biograficzny.

Serdecznie zapraszamy Seniorów, mieszkańców naszego miasta (w szczególności osoby 60+), którzy w gronie rówieśników, w przyjaznej atmosferze chcą aktywnie, zdrowo i przyjemnie spędzić wolny czas.

 

Działalność bieżąca Dziennego Domu „Senior-WIGOR" w Dąbrowie Górniczej polega na udzielaniu pomocy w czynnościach dnia codziennego oraz świadczeniu usług wspomagających, dostosowanych do potrzeb seniorów poprzez:

 • zapewnienie dwóch posiłków dziennie - śniadania i gorącego obiadu,

 • świadczenie usług opiekuńczych,

 • zapewnienie dostępu do urządzeń i środków ułatwiających dbanie o higienę osobistą,

 • poradnictwo socjalne oraz pomoc w załatwianiu spraw osobistych i urzędowych,

 • działania prozdrowotne realizowane przez pielęgniarkę,

 • aktywizację ruchową i zajęcia sportowo - rekreacyjne prowadzone przez fizjoterapeutę,

 • szeroko ujmowaną edukację,

 • zajęcia kulturalno - oświatowe,

 • terapię zajęciową,

 • treningi umiejętności społecznych i usprawniające procesy intelektualne,

 • aktywizację społeczną oraz integrację pokoleniową i międzypokoleniową,

 • angażowaie w działania samopomocowe i rozwój samorządności.

Zapewniamy 8-godzinny czas pobytu, w dni robocze od poniedziałku do piątku, od godziny 7.00 do 15.30 w:

w siedzibie przy ul. Morcinka 15,

w Filii nr 1 przy ul. Korczaka 9a,

w Filii nr 2 przy ul. Jaworowej 4a,

Osoby samotne, mające trudność w samodzielnym poruszaniu się mają możliwość skorzystania z przewozu.

Rekrutacja nadal otwarta.

 

Szczegółowe informacje można uzyskać w godzinach 7.00 do 15.00:

Dzienny Dom „Senior - WIGOR" w Dąbrowie Górniczej

ul. Morcinka 15, prac. socjalny Beata Samek, tel. (32) 264 70 33

Filia nr 1 ul. Korczaka 9a, prac. socjalny Aleksandra Powązka - Nabiałek, tel. (32) 262 31 48

Filia nr 2 ul. Jaworowa 4a, prac. socjalny Renata Kucharczyk, tel. (32) 262 19 93

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbrowie Górniczej ul. Al. Józefa Piłsudskiego 2,

tel. (32) 262 40 40; (32) 262 25 28

 

Serdecznie zapraszamy !!!

 

Edyta Kapuścik

Dyrektor Dziennego Domu „Senior - WIGOR"

w Dąbrowie Górniczej

 

 

 

 

W związku z Uchwałą NR X/211/2015 Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej z dnia 9 września 2015 roku w sprawie zmian Statutu Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Dąbrowie Górniczej informujemy, iż od dnia 02 pażdziernika 2015 roku  Dzienny Dom Pomocy Społecznej w Dąbrowie Górniczej zmienił nazwę na Dzienny Dom "Senior - WIGOR" w Dąbrowie Górniczej.

 

 

 

Kiedy zbliża się wrzesień każdego roku pensjonariusze Dziennego Domu Pomocy Społecznej szykują się na wycieczkę turystyczną. Tym razem wybór padł na "Brandysówkę" w Dolinie Będkowskiej. 10 września 2015 roku odbyła się wycieczka pensjonariuszy Filii nr 2 w malownicze strony Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Na miejscu rozpalono ognisko. Pensjonariusze śpiewali piosenki przy akompaniamencie gitary. W tym roku wyjątkowo dopisała pogoda. Było bardzo słonecznie i ciepło. Część grupy wybrała się na zwiedzanie okolicy. Do domów wszyscy wrócili bardzo zadowoleni i żałowali, że tego typu wycieczki są tylko jeden raz w roku.

W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Rodzin w dniu 13.06.2014 w Dziennym Domu Pomocy Społecznej Filia Nr 1 odbyło się spotkanie integracyjne pensjonariuszy Dziennego Domu Pomocy Społecznej, Środowiskowego Domu Samopomocy, młodzieży z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 oraz rodzin. Podczas spotkania pensjonariusze Filii Nr 1 zaprezentowali przygotowaną wraz z młodzieżą inscenizację teatralną pt:" Czerwcowe opowieści", która opowiadała o najlepszych wakacyjnych wspomnieniach z młodzieńczych lat. Przedstawienie miało charakter humorystyczny i spotkało się z ciepłym odbiorem. Dalsza część spotkania upłynęła w biesiadnej atmosferze na ogródku przy grilu i muzyce.

Płonie ognisko w lesie...

W związku z obchodamu Międzynarodowego Dnia Rodzin w Dniu Matki tj 26.05.2014r w Dziennym Domu Pomocy Społecznej Filia Nr 1 odbyło się spotkanie integracyjne pensjonariuszy Dziennego Domu Pomocy Społecznej, Środowiskowego Domu Samopomocy, dzieci z Przedszkola Nr 20 oraz  ich rodzin. Podczas spotkania zaprezentowany został program artystyczny przygotowany przez dzieci oraz seniorów, który wzruszył do łez zacną publiczność. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku. Uczestnicy spotkania mieli możliwość włączenia się w namalowanie współnego obrazu pt:"Serce matki"

Mali artyści podczas niezwykle profesjonalnego występu

W dniu 22.05.2014 r w Dziennym Domu Pomocy Społecznej Filia Nr 2 odbyło się spotkanie integracyjne pt:"Oko w oko z poezją". W ramach spotkania przeprowadzono konkurs recytatorski, w którym brali udział pensjonariusze Dziennego Domu Pomocy Społecznej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy. Jury po wysłuchaniu wszystkich recytacji wyłoniło zwycięzców, którym wręczono dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Naszych podopiecznych wspierali zasiadający na widowni członkowie rodzin. W trakcie biesiady na ogródku można było upiec kiełbaskę przy ognisku. Spotkanie odbyło się w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Rodzin.

Tu artysta w  pięknej scenerii

W dniu 17.04.2014 w Dziennym Domu Pomocy Społecznej oraz w Filiach 1 i 2 odbyło się uroczyste Śniadanie Wielkanocne. Pensjonariusze wspólnie zasiedli do pięknie udekorowanych stołów, zastawionych tradycyjnymi potrawami by razem celebrować ten najważniejszy moment Świąt Wielkiej Nocy. W ciepłej, rodzinnej atmosferze wszyscy składali sobie życzenia i dzielili się jajkiem. Czas spędzony w gronie przyjaciół pozwolił zapomnieć o troskach dnia codziennego oraz napełnił serca nadzieją i radością.

Wszystkim mieszkańcom miasta Radosnych Świąt Wielkanocnych, dobrego odpoczynku, smacznego jajka, pogody w sercu i miłych chwil spędzonych z rodziną życzy Dyrektor, Pracownicy i Pensjonariusze Dziennego Domu Pomocy Społecznej.

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy dnia 15.04.2014 w Dziennym Domu Pomocy Społecznej Filia Nr 1 gościły dzieci i młodzież wraz z opiekunami z zaprzyjażnionej Szkoły Podstawowej Nr 8 z prezentacją multimedialną oraz występem artystycznym. Podczas spotkania panowała ciepła i rodzinna atmosfera wprowadzając wszystkich uczestników w świąteczny nastrój przesycony zadumą i refleksją.

Dzienny Dom Pomocy Społecznej w związku z Obchodami Międzynarodowego Dnia Rodzin w maju i czerwcu 2014 roku planuje następujące przedsięwzięcia:

- Dzień otwarty dla rodzin i pensjonariuszy, podczas którego będziemy wymieniać się ciekawymi rodzinnymi historiami;

- Spotkanie integracyjne pensjonariuszy DDPS i ich rodzin, konkurs recytatorski oraz zabawa taneczna;

- Spotkanie seniorów z udziałem przedszkolaków i ich rodziców. Prezentacja programu artystycznego w wykonaniu dzieci przedszkolnych, wspólne malowanie farbami obrazu pt: "Serce matki" oraz zabawy ruchowe przy muzyce;

- Spotkanie integracyjne z udziałem dzieci ze Szkoły Podstawowej. Przedstawienie o tematyce rodzinnej w wykonaniu dzieci zakończone zabawą taneczną;

- Prezentacjia inscenizacji teatralnej pt:"Czerwcowe opowieści" z udziałem młodzieży licealnej, pokaz tańca nowoczesnego zaprezentowany przez młodzież oraz biesiadowanie na ogródku przy grillu i muzyce;

- Spotkanie międzypokoleniowe z udziałem dzieci z przedszkola. Występ pary tanecznej oraz współne warsztaty taneczne z seniorami;

Planowane spotkania odbędą się w dniach od 22.05.2014 do 13.06.2014.

Celem powyższej inicjatywy jest podtrzymanie więzi rodzinnych oraz integracja międzypokoleniowa poprzez konsolidację działań na rzecz rodziny. Planowane działania mają przyczynić się do wzmocnienia funkcji rodziny oraz solidarności na rzecz najstarszych mieszkańców miasta. Inicjatywa "Rodzina- fundamentem życia człowieka" obejmuje kompleksowe działania w celu zacieśniania więzi rodzinnych oraz zmniejszania dystansu międzypokoleniowego.

W dniach 09.04. i 10.04.2014 w Urzędzie Miejskim oraz w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej odbyła się wystawa podczas której można było podziwiać prace świąteczne wykonane przez pensjonariuszy Dziennego Domu Pomocy Społecznej Filii Nr 1 i 2.  Świąteczne arcydzieła miały bogatą kolorystykę i formę, każda praca miała własną duszę i dlatego była tak wyjątkowa...Jak zwykle prezentacja cieszyła się dużym zainteresowaniem a słowa uznania stały się największą motywacją do dalszych działań.

Wielkanocne cudeńka:)

Nadchodzi wiosna i z tej właśnie okazji pensjonariusze Dziennego Domu Pomocy Społecznej Filia Nr 1 przygotowali skecz pt:" Wiosenne przymiarki". Inscenizacja w związku z ogólnie ostanio obowiązującym kultem ciała i zdrowego trybu życia zachęcała do ćwiczeń róznego rodzaju, aerobiku, rowerków, nordic walking a nawet sztuki medytacji:) Jak się okazało do szanownego grona publiczności przemówiła najbardziej sztuka relaksacji, a co! Też zdrowa...

Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych Dzienny Dom Pomocy Społecznej Filia Nr 2 zorganizował uroczysty koncert pod hasłem :"Dotyk dzwięku". Gościnnie wystąpili Karolina Żelichowska i Łukasz Baruch- członkowie zespołu Mezalians Art. Koncert zaserwował nam niesamowite doznania estetyczne, pięknie wykonane utwory gwiazd takich jak Anna German, Marek Grechuta czy Janusz Gniatkowski pozwoliły przywrócić wspomnienia.

W dniu 04.06.2013 r W Dziennym Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Morcinka  15 w ramach integracji międzypokoleniowej odbyły się zajęcia warsztatowe z udziałem dzieci z Przedszkola Nr 13 w Dąbrowie Górniczej. Pensjonariusze wraz z dziećmi wykonali pracę pt:" Moje morze". Spotkanie zwieńczył występ artystyczny przedszkolaków;)

W dniu 27.05.2013 r w Dziennym Domu Pomocy Społecznej Filia Nr 1 zawitała wiosna i prawdziwa radość, która przybyła do nas wraz z dziećmi z zaprzyjażnionego Przedszkola Nr 20 w Dąbrowie Górniczej. Za sprawą pięknego przedstawienia z okazji Dnia Matki najmłodsi wnieśli niezwykle sympatyczną atmosferę, spotkanie zakończyło się wspólnym, integracyjnym tańcem nowoczesnym;)

W dniu 28.05.2013 r. w Dziennym Domu Pomocy Społecznej Filia Nr 2 odbyło się wiosenne spotkanie integracyjne pt:"Czerwonym autobusem na majówkę". W imprezie uczestniczyli podopieczni wszystkich naszych placówek oraz zaproszeni goście. Majówkowe spotkanie rozpoczęło się krótkim przedstawieniem opowiadającym o tym co może nas spotkać podczas podróży autobusem. A spotkać możemy wiele interesujących osobowości i niespodziankę w postaci kontrolera biletów. Po przedstawieniu wszysycy bawili się przy muzyce i pysznym poczęstunku. Mamy nadzieję, że tym uroczym spotkaniem majówkowym uda nam się przywołać spóżnioną nieco jakby nie było wiosnę!:)

Wesoły autobus majówkowy;))))))

W dniu 24.05.2013 pensjonariusze Dziennego Domu Pomocy Społecznej Filia Nr 1 zaprezentowali na deskach domu inscenizację słowno-muzyczną:"Krótki skecz o zabijaniu". To przedstawienie , podszyte satyryczną kanwą, było odpowiedzią na wszystkie nasze  bolączki w otaczającej nas rzeczywistości. Pomimo, że owa sztuka wyśmiewała realia naszej egzystencji to jednak całkiem poważnie traktujemy nurtujące nas problemy i głęboko wierzymy, że uda nam się stawić im czoła i kiedyś nadejdzie lepsze jutro.

Dziewczyny w akcji;)))

W ramach realizacji projektu "Aktywny Senior" w Dziennym Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Morcinka 15, w dniu 17.05.2013 r. odbył się pokaz tańca towarzyskiego. Para taneczna ze Szkoły Tańca "Marengo"w Dąbrowie Górniczej, zaprezentowała różne style tańca, odbyły się również praktyczne warsztaty, na których pensjonariusze pod przewodnictwem tancerzy przećwiczyli podstawowe kroki tańców standardowych. W imprezie uczestniczyli pensjonariusze ośrodków wsparcia z  Dąbrowy Górniczej. Chętnie próbowali swoich sił na parkiecie. Po występach wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

W trakcie nauki kroków :-)

Niezwykle dystyngowany Walc Angielski

W dniu 15.05.2013 roku w Pałacu Prezydenckim odbyła się Gala konkursu inicjowanego przez Parę Prezydencką RP pt:" Dobry klimat dla rodziny". W konkursie mającym na celu promowanie najlepszych praktyk wspierających rodziny brało udział około 250 gmin  z całej Polski. Do finału doszło 15 z nich, nominowanych w trzech kategoriach. Wśród nominowanych w pierwszej piątce w kategorii "Inicjatywy międzypokoleniowe" był nasz Dzienny Dom Pomocy Społecznej, który przystąpił do konkursu z projektem "Aktywny senior".

W dniu 28.04.2013 w Dziennym Domu Pomocy Społecznej oraz jego filiach odbyło się uroczyste Śniadanie Wielkanocne. Przy pięknie udekorowanych stołach, na których gościły wielkanocne baby, kolorowe pisanki i wesołe zajączki zasiedli pensjonariusze, którzy poczuli świąteczny nastrój i ciepłą, rodzinną atmosferę a na ich twarzach gościł uśmiech. W tym dniu brakowało tylko promyków słonka ale i tak domy wypełnione były radością po brzegi, której towarzyszyło poczucie przynależności i wspólnoty.

 

W dniach 20.03. i 25.03.2013 r Dzienny Dom Pomocy Społecznej po raz kolejny miał okazję zaprezentować swoje prace w Urzędzie Miejskim oraz w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Te prawdziwe arcydzieła zostały wykonane przez penjsonariuszy w ramach terapii zajęciowej pod czujnym okiem terapeutów. Charakter prezentacji był utrzymany w tonacji wiosennej z wieloma elementami odnoszącymi się do tradycji Świąt Wielkanocnych. Wystawa spotkała się z dużym uznaniem i powiększyła grono naszych fanów:-).

W dniu 15.03.2013 r w Dziennym Domu Pomocy Społecznej Filia Nr 1 miała miejsce premiera sztuki pt:"Walentynkowa Pop lista". Inscenizacja przedstawiała krótką historię miłosną opowiedzianą największymi hitami z list przebojów. Przedstawienie oprócz humorystycznej kanwy niosło przesłanie, że jeśli naprawdę kochamy to miłość zwycięży wszystko. Zaprezentowana sztuka spotkała się z dużym uznaniem zaproszonych gości co niewątpliwie zmotywowało artystów do dalszych działań.

W dniu 19.12.2012 wszyscy podopieczni Dziennego Domu Pomocy Społecznej zasiedli do wspólnej wieczerzy wigilijnej. Wszędzie pachniało świeżą choinką a świąteczne ozdoby i szopka wykonana przez naszych pensjonariuszy sprawiły, że wszędzie czuło się świąteczną atmosferę. Na kolację wigilijną przybyli zaproszeni goście wśród których byli przedstawiciele Władz Miasta, Dyrekcja Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz proboszcz tutejszej parafii. Wszysycy złożyli naszym pensjonariuszom świąteczne życzenia a po krótkiej modlitwie podzieliliśmy się opłatkiem. Na stołach królowały tradycyjne dania.Słuchając kolęd spędzilismy ten czas w ciepłej i rodzinnej atmosferze. Magiczna moc najpięknijeszych świąt przyniosła nam spokój i radość oraz nadzieję, że nadchodzący rok obdaruje nas pomyślnością i szczęściem.

Wśród pensjonariuszy panowała prawdziwie rodzinna atmosfera;))

W dniu 12.12.2012 roku w Urzędzie Miasta miała miejsce prezentacja prac świątecznych wykonanych w ramach terapii zajęciowej przez pensjonariuszy Dziennego Domu Pomocy Społecznej. Oglądający mieli okazję podziwiać różne techniki wykonania prac, świąteczne cudeńka charakteryzowały się różnorodną kolorystyką i futurystycznym kształtem, zyskały tym sporą rzeszę fanów. Dzień póżniej gościliśmy z naszą małą wystawą w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, gdzie prace nasze spotkały się z ogromnym uznaniem.

 

W dniu 23.11. 2012 r. Dzienny Dom Pomocy Społecznej Filia Nr 1 obchodził Jubileusz 30 lecia istnienia. Z tej okazji zorganizowaliśmy przyjęcie urodzinowe, w którym uczestniczyły Władze Miasta, przedstawiciele Rady Miejskiej, zaprzyjaźnione instytucje oraz przyjaciele domu. Wspólnie z młodzieżą z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 pod przewodnictwem Pani Ewy Wróbel przygotowaliśmy magiczne przedstawienie „Harry Potter" niosące niezwykły przekaz i łamiące swą nowatorską formą wiele stereotypów. Przez te 30 lat udowodniliśmy, że starość może być piękna, propagowaliśmy ideę współpracy i integracji wprowadzając innowacyjne przedsięwzięcia i projekty. Tylko u nas można podczas przedstawień latać na miotle, jeździć na motorze i tylko tu można znaleźć kamień filozoficzny. W trakcie uroczystości wszyscy pensjonariusze zostali uhonorowani wręczonymi przez Kierownika Filii dyplomami akcentującymi ich osiągnięcia. Chcielibyśmy gorąco podziękować za wsparcie w organizacji imprezy Pani Ewie Wróbel, Pani Małgorzacie Maliszczak, Pani Marioli Rojek, Pani Elżbiecie Kaźmierczak, Panu Jerzemu Kołodziej, Zarządowi Stowarzyszenia „TOM", który nagrywając uroczystość ocali ją od zapomnienia, operatorowi Panu Andrzejowi Legęza, Pani Annie Zubek, Pani Grażynie Dębała, Pani Dagmarze Kutyka oraz Panu Arturowi Janasik.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Na scenie działa się magia...

 
 

Lekcja jazdy na miotle zrobiła ogromne wrażenie

W ramach akcji "Pażdziernik miesiącem dobroci dla zwierząt" Pensjonariusze Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Dąbrowie Górniczej zainicjowali zbiórkę karmy i datków niezbędnych do  przetrwania zimy na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt w Sosnowcu Milowicach. Przekazanie zebranych rzeczy dla podopiecznych schroniska odbyło się w dniu 13.11.2012r.

 
 
 
 
 
 
 
W dniu 16.10 2012 r. Dzienny Dom Pomocy Społecznej w Dąbrowie Górniczej, dzięki współpracy z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Górniczej rozpoczął kolejny etap działań edukacyjnych w ramach realizowanego projektu „Bezpieczny Senior - świadomy Senior". Przedsięwzięcie ma na celu podniesienie świadomości najstarszym mieszkańcom miasta w zakresie bezpiecznych zachowań oraz zapobiegania sytuacjom zagrażającym życiu. Strażacy w ramach kampanii informacyjnej „Nie dla czadu" przeprowadzili prelekcję uświadamiającą seniorów o zagrożeniu zatruciem tlenkiem węgla, zwrócili uwagę na objawy zatrucia, sposób ratowania zaczadzonego człowieka oraz jak zapobiegać takim sytuacjom. Ponadto, dostarczyli wiedzy o najczęstszych przyczynach pożarów, zwłaszcza spowodowanych niewłaściwym używaniem lub używaniem niesprawnych grzejników elektrycznych, butli gazowych, przyczynach zaprószenia ognia. W trakcie spotkania strażacy przekazali wiedzę seniorom jak postępować w razie pożaru i jak udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu, zademonstrowali pracę strażaka ratownika w pełnym ekwipunku oraz przedstawili krótki pokaz działań ratowniczo- gaśniczych przy użyciu sprzętu gaśniczego.Strażacy podczas spotkania przypomnieli zasady bezpiecznego zachowania się w domu i przekazali informacje o prawidłowym przekazywaniu zgłoszeń o zagrożeniach na numery alarmowe 998 112. Seniorzy bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, a strażacy wyczerpująco odpowiadali na zadawane pytania.Było to pierwsze spotkanie edukacyjne z cyklu zapobiegania zatruciom czadem i bezpieczeństwa p/pożarowego organizowane przez Dzienny Dom Pomocy Społecznej.  Dzienny Dom Pomocy Społecznej w Dąbrowie Górniczej bardzo dziękuje Komendantowi Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Górniczejbryg. Tomaszowi Kościow oraz strażakom Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej bryg. Dariuszowi Kleszcz,specjaliście z Wydziału Kontrolno-Rozpoznawczego st. Kapitanowi Łukaszowi Musialikoraz strażakom uczestniczącym w projekcie za współprace oraz profesjonalne przekazanie wiedzy naszym podopiecznym.Każdy czas jest właściwy dla podnoszenia świadomości na zagrożenia i kształcenie praktycznych umiejętności, które można wykorzystać w chwili zagrożenia życia swojego lub innych osób.

 

v

Spotkanie było niezwykle ciekawe i owocne.

Dzienny Dom Pomocy Społecznej w ramach realizacji projektu:"Bezpieczny Senior-Świadomy Senior" przeprowadził przy współpracy z Komendą Miejską Policji w Dąbrowie Górniczej profesjonalne prelekcje edukacyjne z zakresu zagrożeń przestępczością skierowane wobec osób starszych i niepełnosprawnych. Omawiano szczegółowo zagrożenia z zakresu kradzieży, wyłudzeń, rozbojów, oszustw, zakupu produktów niewiadomego pochodzenia, omawiano również zasady stosowania przepisów ruchu drogowego. W zajęciach edukacyjnych uczestniczyło 135 pensjonariuszy Dziennego Domu Pomocy Społecznej wraz z filiami oraz Środowiskowego Domu Samopomocy. Podczas zajęć wywiązała się ciekawa dyskusja w której pensjonariusze chętnie uczestniczyli. Zajęcia okazały się niezwykle owocne.

30.09.2012 nasi pesnjonariusze wzięli udział w I Ogólnopolskim Marszu Seniora na zaproszenie pani Poseł Beaty Małeckiej- Libery i pana Prezydenta Miasta Będzina - Łukasza Komoniewskiego. Plenerowa impreza oparta na promowaniu idei aktywności osób po 50 roku życia pomogła uwierzyć w to, że wiek nigdy nie powinien być przeszkodą do spełniania swoich pasji i marzeń. W trakcie marszu został wyrózniony najstarszy jego uczestnik będący pensjonariuszem naszej placówki.

Tegoroczne lato nasi pesnjonariusze postanowili pożegnać wycieczką, wybraliśmy się zatem do Ośrodka Rekreacji Konnej "Parnas" w Chruszczobrodzie. Ośrodek położony jest w malowniczym zakątku otoczonym lasami, w którym panuje niepowtarzalna atmosfera spokoju i harmonii. Pogoda dopisała, humory również. Nasi podopieczni mieli niepowtarzalną okazję kontaktu z końmi, podziwiali piękno jesiennej przyrody spacerując po lesie.

Dzienny Dom Pomocy Społecznej w Dąbrowie Górniczej w ramach realizowanego projektu „Aktywny Senior" serdeczne zaprasza na wystawę prac plastycznych, wykonanych przez najstarszych i niepełnosprawnych mieszkańców naszego miasta.

 

 

Wystawa jest czynna od 29.08.2012 do 14.09.2012 w holu Miejskiej Biblioteki Publiczej w Dąbrowie Górniczej.

Prezentowane prace są niepowtarzalnymi dziełami sztuki, cechują się różnorodnością form i technik wykonania, każda z nich posiada swoją „duszę". Ekspozycja obejmuje wyroby ceramiczne, prace z filcu, wikliny, pięknie zdobione szkło, obrazy i inne.

Twórczość Naszych Seniorów pokazuje, że ujawnianie talentów i pasji jest możliwa w każdym wieku.

...

Konkurs karaoke 20.07.2012

Śpiewać każdy może... do takiego wniosku doszła kadra DDPS Filia Nr 2 przy ulicy Jaworowej 4a organizując w dniu 20 lipca 2012 r. Imprezę integracyjną dla pensjonariuszy DDPS oraz ŚDS w Dąbrowie Górniczej, podczas której punktem kulminacyjnym był konkurs karaoke. Tydzień przed imprezą we wszystkich placówkach słychać było jak wytypowani do konkursu pilnie ćwiczyli wybrane przez siebie utwory. Panował nastrój radosnego oczekiwania oraz rywalizacji.

W konkursie wzięł udział po dwie osoby z każdego ośrodka. Każdy uczestnik przygotował po dwa utwory. Jeden utwór był prezentowany podczas konkursu, natomiast drugi był wybrany na wypadek ewentualnej dogrywki.

W Jury zasiadało po jednym pensjonariuszu z każdej placówki. Przewodniczył im jeden z zaproszonych gości. Pensjonariusz z danej lacówki mógł głosować wyłącznie na uczestników z innych placówek dzięki czemu wynik konkursu był rzetelny i sprawiedliwy. Po dwóch dogrywkach wyłoniony zwycięzca - p. Jerzy Z. z DDPS Filia Nr 2. Na drugim miejscu uplasował się pan Zbigniew P. z DDPS Morcinka 15. Trzecie miejsce zdobył pan Jerzy B. z Filii Nr 2. Panowie otrzymali dyplomy, nagrody w postaci bombonierek oraz koszulek i czapeczek ufundowanych przez sponsorów. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia w postaci słodkich batoników. Po konkursi uczestnicy imprezy integracyjnej zostali zaproszeni na kiełbasę z ogniska ufundowaną przez sponsora.

...

Międzypokoleniowe spotkanie integracyjne "Euro 2012" w Dziennym Domu Pomocy Społecznej Filia Nr 1.

15 czerwca 2012 r. w Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Filii Nr 1 seniorzy i przedstawiciele najmłodszego pokolenia Dąbrowy Górniczej spotkali się na imprezie integracyjnej "Euro 2012".

Spotkanie zorganizowane w ramach realizowanego projektu aktywizacji społecznej i integracji międzypokoleniowej seniorów "Aktywny Senior" odbyło się dzięki bardzo dobrej współpracy z Zespołem Szkół Ogólnokszyałcących Nr 2, V LO im. Kanclerza Jana Zamoyskiego oraz Przedszkolem Nr 20 w Dąbrowie Górniczej. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonała Dyrektor DDPS Pani Edyta Kapuścik. Powitała zaproszonych gości: Naczelnika Wydziału Zdrowia i Aktywizacji Zawodowej Panią Bożenę Respondek, Zastępcę Naczelnika Panią Zdzisławę Krygier, Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Panią Agatę Róg, oraz V-ce Dyrektorów Panią Bożenę Borowiec i Panią Wiesławę Pawełek, Dyrektora Środowiskowego Domu Samopomocy Panią Joannę Rodak oraz nauczycieli, pensjonariuszy, uczniów i przedszkolaków. Odczytała również list od Prezydenta Dąbrowy Górniczej Pana Zbigniewa Podraza z gratulacjami za pomysł i realizację tak szczytnej idei, jaką jest integracja międzypokoleniowa. W obszarze przygotowanego przedsięwzięcia seniorzy, młodzież i dzieci przedstawili widowisko "Euro 2012", które tematycznie nawiązywało do obecnie rozgrywanych Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Inscenizacja w sposób humorystyczny przedstawiała naszą reprezentację piłkarską, konferencję prasową z selekcjonerem i zawodnikami oraz najważniejsze, wygrany mecz, który urzeczywistnił sen o piłce nożnej i spełnił nasze marzenia - Polska została Mistrzem Europy. Niezwykła oprawa artystyczna: przedstawiony przez licealistów spot filmowy, dekoracja, muzyka, kostiumy nadała przedstawieniu klimat i prawdziwe emocje sportowe. Wiele radości sprawili najmłodsi wykonawcy - przedszkolaki. Przedstawione w konwencji satyry widowisko miało charakter integracyjno-edukacyjny. Towarzyszyła mu idea wspólnego porozumienia i konfrontacji dwóch światów, zderzenia kultury pokolenia ludzi młodych i seniorów. Pięknych chwil nie brakowało, scena naszego domu połączyła wiele pokoleń, które z takim samym zaangażowaniem oddały się przygotowaniom do tego wydarzenia. Impreza zakończyła się poczęstunkiem i wspólną zabawą.

Dyrektor Dziennego Domu Pomocy Społecznej serdecznie dziękuje Kierownikowi i pracownikom DDPS Filii Nr 1, nauczycielom, pensjonariuszom, uczniom i przedszkolakom za zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu imprezy.

...

"Dzienny Dom Pomocy Społecznej adresatem akcji " Podaruj innym książkę, do której już nie wrócisz".

31.05.2012r. w Dąbrowie Górniczej w Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej odbyło się uroczyste przekazanie ksiażek podopiecznym Dziennego Domu Pomocy Społecznej. Akt darowizny z rąk pomysłodawczyni akcji Pani Katarzyny Kurasiewicz oraz Pani Beaty Bukowskiej odebrała Dyrektor Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Dąbrowie Górniczej Pani Edyta Kapuścik, która podkreśliła celowość i funkcję podjętych przez Bibliotekę działań, ich kulturowe znaczenie oraz nieoceniony wpływ na promowanie czytelnictwa i rozwój zainteresowań najstarszych i niepełnosprawnych mieszkańców miasta. Przekazane książki, albumy, poradniki będą rozdzielone do wszystkich Filii Dziennego Domu, by mogło z nich korzystać jak najwięcej osób, ponadto będą w pełni wykorzystane do realizacji programów edukacyjno kulturalnych i biblioterapii.

Przekazanie woluminów uwieńczyło prowadzoną przez Filię Biblioteki akcję na rzecz Naszego Domu "Książka przyjacielem i nauczycielem". Jednocześnie chcemy zaznaczyć, że dzisiejsza uroczystość mogła się odbyć dzięki bardzo dobrej współpracy z Biblioteką i zaangażowaniu kadry Dziennego Domu Pomocy Społecznej Filii Nr 1 ul Korczaka 9a.

Dziękujemy mieszkańcom miasta za hojność i Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Lompy w Dąbrowie Górniczej za zogranizowanie zbiórki w tak szczytnym celu.

...

"Dzienny Dom i Dni Dąbrowy"

26.05.2012 podczas tegorocznych obchodów Dni Dąbrowy mieliśmy okazję zaprezentować nasze prace wykonane w ramach terapii zajęciowej. Pięknie przygotowane stoisko w parku Hallera przyciągało spacerujących mieszkańców miasta. Dąbrowiacy z wielkim zainteresowaniem oglądali wystawione prace, mieli też okazję zapoznać się z działalnością naszej placówki. Ta akcja pokazała, że swoje zainteresowania i pasje można rozwijać bez względu na wiek i niepoełnosprawność.

...

W dniach 20.04.2012 i 24.04.2012 nasi pensjonariusze mieli okazję zobaczyć owoce pracy artystycznej podopiecznych dąbrowskiego WTZ. Wystawa pod nazwą "Uczę się ciebie, człowieku..." została zaprezentowana na ekspozycji w Muzeum Miejskim "Sztygarka". Oryginalnie dzieła o wysokich walorach artystycznych i dekoracyjnch wykonane zostały różnymi technikami. Wszystkie bardzo nam się podobały.

Dzięki uprzejmości dyrekcji muzeum zwiedziliśmy również stałe wystawy. Mogliśmy zobaczyć min. jak żył rolnik i górnik na ziemi zagłębiowskiej, poznać postacie zasłużonych Dąbrowian i historię naszego miasta. Bardzo ciekawe były również ekspozycje "Las karboński" i "Mamuty". Paniom szczególnie podobała się wystawa soli i minerałów świata. Po tak atrakcyjnym sotkaniu z kulturą opuściliśmy muzeum zadowoleni i pełni wrażeń.

...

Kółko teatralne działające w naszej placówce skupia bardzo wielu chętnych pensjonariuszy. Stwarza to możliwość twórczego myślenia oraz rozwija pasję i zainteresowania. Kółko teatralne wszechstronnie kształtuje osobowość i pomaga pensjonariuszom przenieść się w inną rzeczywistość zapominając o troskach dnia codziennego. W ostatnich dniach został reaktywowany "Objazdowy teatr", z którym wybraliśmy się aby szerzyć nasze pasje i zaprezentować nasze umiejętności w środowisku lokalnym. Ten teatr to rodzaj objazdowego teatru, którego nadrzędnym celem jest szerzenie naszej działalności. Na repertuar składają się przedstawienia o podłożu humorystycznym dopasowane do potrzeb odbiorców jednocześnie potrafiące zaspokoić gusta, nawet, najbardziej wybrednej publiczności.

W dniu 20.04.2012 gościliśmy z przedstawieniem teatralnym "Akademia Pana Kleksa" w przedszkolu Nr 20. Dzieciaki to bardzo wymagająca publiczność, kt