“Nasze magiczne Encanto” – prawdziwie magiczna książka dla najmłodszych czytelników

“Nasze magiczne Encanto” to niezwykła opowieść o magii oraz sile miłości, która przezwycięży nawet największe zło. Kiedy odwieczna magia rządząca domem pewnej kolumbijskiej rodziny zanika, trzeba zrobić wszystko, aby ją ocalić – niezwykły ród Madrigal nawet w obliczu największego niebezpieczeństwa stara się zjednoczyć swoje siły, aby odzyskać utracone moce – a wszystko z dużą ilością zabawy i humoru.

Nasze magiczne Encanto – przyjaźń, miłość i rodzina odpowiedzią na zło

“Nasze magiczne Encanto” to książka powstała na bazie animacji Disneya z 2021 roku. Jej głównymi bohaterami są członkowie rodziny Madrigal żyjący w niewielkim miasteczku pośród gór Kolumbii. I pewnie nie byłoby w tej rodzinie nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że każda osoba w tej osobliwej rodzinie ma niezwykły dar – od nieludzkiej siły do wspaniałego słuchu, który pozwala na czynienie dobra i pomaganie ludziom w ich codziennych obowiązkach. Jednak gdy magia ta znika, okazuje się że uratować rodzinę potrafi tylko piętnastoletnia Mirabel, która jako jedyna nie otrzymała żadnego daru. Czy uda jej się uratować magię oraz ponownie zjednoczyć tę niezwykłą rodzinę? A może siły zła okażą się silniejsze od starań naszej bohaterki? “Nasze magiczne Encanto” to niezwykła opowieść dla całej rodziny, w sam raz na wspólne wieczory z pasjonującą lekturą.

Czego uczy nas Encanto?

Książka ta to źródło wielu niezwykłych lekcji nie tylko na temat rodziny i miłości, ale również radzenia sobie z odmiennością i jej akceptacją. Przecież to właśnie pozbawiona daru Mirabel w ostateczności postanawia ocalić magiczną moc rodziny, mimo tak pozornie dużej różnicy w stosunku do innych członków rodu. Ponadto “Nasze magiczne Encanto z księgarni internetowej” porusza również niezwykle ważny problem przyjaźni i miłości w rodzinie, mimo pojawiających się na jej drodze problemów. Książka ta to nie tylko ciekawa propozycja na mile spędzony wieczór, ale również rozwijająca lektura dla najmłodszych czytelników, szczególnie tych z licznym rodzeństwem – uczy ona zaufania oraz akceptacji innych, mimo pozornych defektów.