Nasze magiczne Encanto- historia nie tylko o magii

Bajki nierzadko opowiadają o nadprzyrodzonych mocach oraz wydarzeniach, które wydają się nieprawdopodobne. Jednak przy okazji opowiadania takich historii nierzadko wychodzi na jaw, że jest to także idealny pretekst do tego, by nauczyć odbiorców pewnej lekcji i skłonić od przemyśleń. Tak też stało się w przypadku historii Nasze magiczne Encanto. Jest to opowieść o tym, jak można być wyjątkowym oraz radzić sobie z przeciwnościami. Książka przedstawia historię znaną dobrze z filmu, a została wydana przez wydawnictwo Olesiejuk.

Nasze magiczne Encanto- o czym opowiada historia?

Nasze magiczne Encanto to historia, która została stworzona przez Disney. Historia opowiada o wielkie i wielopokoleniowej rodzinie, w której każdy ma jakąś moc. Jest to tradycja, jednak jak to bywa w historiach, zdarzają się też wyjątki. W tej rodzinie wyjątkiem okaże się Mirabel. Dziewczyna nie otrzymała jeszcze żadnej mocy, mimo że jest już w wieku kiedy to jej moc powinna się objawić. Mirabel przez cały film nie będzie jednak starał się otrzymać swoją moc, ale udowodni, że nie musi mieć żadnej super mocy, by być wyjątkową oraz sprawdzać się w ciężkich sytuacjach. Jej osoba okaże się ratunkiem dla całej rodziny.

Nasze magiczne Encanto- fabuła i postacie

W bajce Nasze magiczne Encanto główną rolę odgrywa nie tylko Mirabel. Razem z nią pojawią się inne znaczące postacie na przykład Abuela, która jest siostrą Mirabel. Cała ich rodzina będzie mieszkać w domu, który nazwali Casity. Jest to miejsce, gdzie zaczną się dziać złe rzeczy, a w związku z tym zostanie zagrożone dobro całej rodziny oraz ich moc. Mirabel wykaże się wielką odwagą, udowodni, że nie trzeba mieć super mocy, by wykazać się oraz pokazać, że każdy może mieć w sobie coś niesamowitego. W historii pojawia się wiele wątków pobocznych, które uczą, że każdy ma swoje słabe oraz mocne strony. Warto się przekonać, że Nasze magiczne Encanto (tanie i sprawdzone) to historia piękna dla najmłodszych, ale nieco starszy odbiorca również będzie świetnie się bawił podczas czytania.