Miasto Encanto – gdy zwykłe okaże się niezwykłym

Szukasz książki dla dziecka z prostym, ciekawym przesłaniem? Chcesz, żeby podczas czytania nauczyło się czegoś ciekawego o życiu? W takim razie dobrze trafiłeś. Poniższa książka z serii Disney’a z pewnością sprosta Twoim oczekiwaniom.

 

Magiczny świat plus Mirabel

Nasze magiczne Encanto”, czyli życie Mirabel. Miasteczko, dom, a nawet rodzina Madrigalów są magiczne. Wszystko ma jakąś nadprzyrodzoną moc tylko nie ona… Wszyściuteńko niejako dzieje się bez udziału bohaterki. Encanto leży pośród gór Kolumbii i dzieją się w nim same niesamowite rzeczy. Wszystko jednak kiedyś ma swój koniec. Gdy tylko cudowny świat zaczyna się rozpadać, grozi mu niebezpieczeństwo, to właśnie ów niemagiczna dziewczyna go ratuje. Będzie stanowić ostatnią deskę ratunku do ocalenia. Wykazuje się przy tym dużą odwagą, wielkim sercem i mocnymi więzami rodzinnymi.

 

Książka ”Nasze magiczne Encanto”, wchodząca w skład serii ”Biblioteczka przygody” (praca zbiorowa), powstała na podstawie filmu o takim samym tytule. Ta bajka o odmienności cieszy się szerokim powodzeniem wśród dzieci i ich rodziców. Jest niezwykła, ilustrowana uczy, bawi i nakłania do refleksji, jak to już jest w disney’owskiej twórczości. W prosty sposób pokazuje życiowe wartości, które warto, aby każde dziecko znało i miało przyswojone.

 

Świat przygód Disney’a

Disney to korporacja, pochodząca z Ameryki, która jest środkiem masowego przekazu i rozrywki. Powstała w 1923 roku w Kalifornii jako małe studio Disney Brothers Cartoon Studio przez braci Roy’a i Walt’a Disney’a. Dziś jest popularna na całym świecie. Zajmuje się produkcją animacji, kreskówek, seriali oraz filmów fabularnych, jak i animowanych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W skład jej kompetencji zawiera się także pojęcie książek i ich odbioru wśród najmłodszych czytelników. Książeczki takie są obszernie ilustrowane. Pod koniec XX wieku popularny był ”Klub przyjaciół myszki Miki” promujący serie książek Disney’a, do którego na dane dziecka przychodziły interesujące książeczki typu ”101 dalmatyńczyków”, ”Mulan”, ”Król lew”. W późniejszym czasie dziecko mogło te opowieści obejrzeć na ekranie telewizora. Współcześnie bardzo podobną funkcję pełnią serie książek Disney’a, choćby na przykład ”Biblioteczka przygody” W jej skład wchodzą następujące pozycje:

– ”To nie wypanda”,

– ”Luna”,

– ”Skarb oceanu”,

– ”Kraina lodu”,

– ”Toy story 4”,

Nasze magiczne Encanto”.